обращения епископа Евлогия

Різдвяне послання 2010/2011 р.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

ЄПИСКОПА СУМСЬКОГО І ОХТИРСЬКОГО ЄВЛОГІЯ


 

ЧЕСНИМ ПАСТИРЯМ, БОГОЛЮБИВИМ ІНОКАМ ТА ІНОКИНЯМ,

ВСІМ ВІРНИМ ЧАДАМ СУМСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ

«Небо і земля днесь пророчески нехай звеселяться,

Ангели й люди духовно нехай торжествують:

Яко Бог уплоті явився»

(Служба Різдва Христового)

Улюблені у Богонемовляті Христі всечесні отці,

дорогі брати і сестри!

Ми знову торжествуємо з приводу події Священної історії, про яку Святий апостол і євангеліст Іоан Богослов говорить: «Слово стало плоттю і перебувало з нами, сповнене благодаті та Істини;  і ми бачили славу його, славу як Єдинородного від Отця» (Ін. 1,14).

Велику таємницю Різдва Христового, глибину божественного благовоління дороду людського, яку розум людський не здатнийдо кінцяосягнути, у всій повноті Його пришестя як Месії Христа, Спасителя світу, для нашого пізнання Його як Сина Божого, що прийшовдо нашого земного буття, розкриває Святий апостол Павел в настановчих словах до свого учняТимофія: «Бог явився уплоті, виправдав Себе перед ангелами, був проповіданий в народах, був прийнятий вірою у світі, піднісся у славі» (1Тим. 3,16). В цих словах здивною лаконічністю Святий апостол Павел розкриваєперед нашим розумом ісовістю всю повноту жертовного месіанського подвига Христа у справі спокутування світу від уз гріха та смерті.

Святий Діонісій Ареопагіт використовує до втілення Сина Божого найменування«чоловіколюбство». В цьому імені виявляється промисл Божий про людину. В дивному Різдві Своєму Син Божий опинився у нашому гріховному світі не для того, щобцей світ переробити та змінити, але щоб повернути людству втрачену можливість піднесення до Нього. Він дарує Царство Боже, яке, по слову Господньому, «всередин івас є» (Лк. 17,21) і являє собою «праведність і мир, і радість у Святому Дусі» (Рим. 14,17).

В таємничу ніч Різдва Христового розривається завіса, що відокремлювала землю від Неба, людину від Бога. «Слово втілилось, щоб ми обожились,» — говорить Святитель Афанасій Великий. Бог втілюється, щоб, проживши наше життя, отримати право сказати нам про Себе і про нас ту останню Істину, яка ніяким іншим чином не могла бути відкрита нам. Істину про те, що немає прірви, яка відокремлює Бога від людини.

Радіймо ж, дорогі отці, брати і сестри, разом з ангелами і пастирями, разом із святими пророками і праотцями з приводу Різдва Господа і Спасителя нашого! Вознесімо наш розум до Віфлеємських ясел Богонемовляти і принесімо Йому як наш дар благочестивежиття, вірність нашому народу й Вітчизні, нашу любов до Бога і ближнього!

Прикликаю на вас, улюблені чада Святої Православної Церкви, наше архіпастирське благословення із побажанням нести радість про нарожденого Спасителя в свої сім’ї, оселі, зберігати цей дар Божий в серцях наших і явити плоди справ милосердної любві.

Христос рождається – славімо Його!

З любов’ю і благословенням

+ ЄВЛОГІЙ,
ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ ІОХТИРСЬКИЙ

Різдво Христове

2010/2011 року,

кафедральне місто Суми
 

 

Анонсы

Фотоальбомы