обращения епископа Евлогия

Великоднє послання 2011 р.

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ

єпископа Сумського і Охтирського Євлогія

священству, чернецтву і всім вірним

Сумської єпархії Української Православної Церкви

"Боголепное Твое снисхождение славяще,

Поем Тя, Христе: родился еси от Девы

и не разлучен был еси от Отца;

пострадал еси, яко Человек,

и волею претерпел еси Крест,

воскресл еси от Гроба,

яко от чертога произшед,

да спасеши мир, Господи, слава Тебе!"

(Стихіра на «хвалитєх» великодньоїутрені)


Улюблені у Господі нашому Ісусі Христі

досточтимі пастирі, чесні іноки та інокині,

благочестиві миряни!


ХРИСТОС ВОСКРЕС!

         Від повноти радості й торжества серця вітаю вас із Святом  Воскресіння Господа і Бога нашого Ісуса Христа, Котрий є заснування світу, початок примирення, припинення ворожнечі та перемога над смертю. Нині люди об’єдналися з ангелами, нині зруйновані узи смерті, нині здійснюється пророцтво Осії: «Смерте, де твоє жало? Пекле, де твоя перемога?» (1 Кор. 15, 55; Осії, 13,14). Христос Життєдавець зійшов як Бог Всесильний на саме дно пекла і звільнив душі праведників, що страждали там, виконавши цим інше пророцтво: «Позбавив єси мене від пекла преісподнійшого» (Пс. 85,13).

         Віднині чоловіколюбивий Владика увів до нашого життя новий закон: завершення нашого земного життя іменується вже не смертю, а упокоєнням і сном. Адже якщо віруємо, що Христос вмер і воскрес, то хресні страждання Христові дарували нам рай. Адже після Повстання з гробу Христос поклав початок загальному блаженному воскресінню з мертвих, як про це сповіщає апостол Павел: «Якщо ми лише у цьому житті сподіваємося на Христа, то ми є найнещасніші  від усіх людей… Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть» (1 Кор. 15,19 – 22,22).

Нажаль, люди, як і раніше, страждають – страждають від злиднів, несправедливості, ворожнечі, розділень, стихійних лих, конфліктів. Відповіддю на ворожнечу цього світу має стати мир Христовий, що створює любов, злагоду, справедливість і одностайність у суспільстві, у країні, у світі.

Радість у Христі Воскреслому нехай осяває наші душі і серця! Укріплювані силою Воскресіння Христового, принесімо ж Господу істинні плоди духа і нашого життя по вірі, будьмо ж ревними у справах любові та милосердя! У ці світлі дні Пасхи Христової будьмо ж чутливими до тих, хто потребує нашої підтримки і турботи: нехай наша милостива участь в їхній долі стане свідченням нашої віри.

Улюблені! Заспіваймо радісно Воскреслому з Гроба Христу Життєдавцю, прославимо і звеличимо Його всім своїм життям, всією силою нашої віри і любові! Він – наша радість, наше життя, наше воскресіння.


 

ХРИСТОС ВОСКРЕС – ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!


 

З любов’ю у Воскреслому Христі

милістю Божою


 

+ ЄВЛОГІЙ,

ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ


 

Великдень 2011 року,

кафедральне місто Суми

 

Анонсы

Фотоальбомы